WAKACYJNE WSPOMNIENIA 31-08-2014

Podczas wakacji 150 dzieci i młodzieży z naszej parafii wyjechało na różne formy wypoczynku: młodsze dzieci nad morze do Sztutowa, młodzież w góry do Murzasichle zaś ministranci i lektorzy na kajaki  do Krutyni. Bardzo dziekujemy wszystkim sponsorom, którzy wspomogli nas i dzięki, którym dla wielu dzieci ten wyjazd stał się możliwy. Dziękujemy Fundacji Energa, Chórowi Filharmonii Olsztyńskiej, oraz wszystkim którzy wpłacili 1% na Caritas z przeznaczeniem na kolonie dla dzieci. 

Jak bardzo udane były wyjazdy i jak dostarczyły wszystkim wielu wrażeń i dużo radości można zobaczyć na zdjęciach w galerii na których usmiechnięte buzie mówią wszystko.

 

W dniach 7 – 12 lipca grupa ministrantów i lektorów z naszej parafii wraz z opiekunem wyjechała na wspólny biwak. Z pomocą ks. Proboszcza oraz rodziców wybraliśmy się do miejscowości Krutyń, której nazwa pochodzi od płynącej przez nią rzeki. Tam zorganizowaliśmy cały nasz pobyt na przygotowanym polu namiotowym gdzie rozbiliśmy swój obóz.

W czasie tych kilku dni spędzaliśmy razem czas podczas wielu zajęć. Podstawowym punktem każdego dnia była Msza Święta, sprawowana w niecodziennych warunkach, w której przygotowaniu kreatywnością musieli się wykazać uczestnicy wyjazdu. Drugim bardzo ważnym z perspektywy tego wyjazdu zajęciem były spływy kajakowe Krutynią. Wspólnie przygotowywaliśmy sobie niektóre posiłki. Ponadto razem graliśmy w piłkę nożną, w „chowanego”, „dwa ognie” i wiele innych zabaw. Pogoda nam dopisywała, więc znalazł się również czas na kąpiel w rzece bądź kąpiele słoneczne. Wspólne wieczory przy ognisku były okazją do podsumowań, rozmów, śpiewu i żartów.
SANKTUARIUM FATIMSKIE - NA ŻYWO© 2008 Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie | Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie marcinnogal.com